" Nebevî Şuurdan Medeniyet İnşasına… "

HAKKIMIZDA

Siyer Çocuk, Peygamberimizi (sas) çocuklarımızın dünyasına en uygun dille anlatmak, onlara İslamî değerlerimizi en doğru şekilde aşılamak gayesiyle yola çıktı. Yazar ve çizer kadrosunda birikimli isimlere yer veren, geniş bir yelpazeye sahip olan dergimiz, farklı çalışmaları ile yayın dünyasında dikkat çekmeye hazırlanıyor.

Güncel gelişmeleri göz önüne alarak, çocuklarımızın dünyasına girecek zengin muhtevasıyla onlara farklı dünyaların kapılarını aralıyor.

Siyer Çocuk, ilk sayısından itibaren çocuklarımızın ilgisini çeken bir dost olacak. Onların dünyasında yepyeni sayfalar açarak, pedagojik ölçüleri göz ardı etmeyen değerli kalemlerin yazacağı masallar, hikâyeler, şiirler ve farklı yazılarla çocukların gönüllerinde taht kurmaya hazırlanıyor. Siyer Çocuk, eğitici ve öğretici bilgiler ile titizlikle hazırlanıyor. Çocukların dünyasına en uygun görseller ile eğitici yazıları bir araya getiriyor. Siyer Çocuk’un en büyük özelliği ise, Peygamber Efendimiz’in (sas) hayatını, seçkin çizgilerle ve yazılarla sayfalarına taşıyarak, onlara geniş yer vermeye özen göstermesi olacaktır.

Siyer Çocuk, ilk sayısından itibaren çocukların dünyasında ayrı bir yer tutarak, gönüllerine Peygamber sevgisini aşılamakla geleceğini doğru olarak şekillendiriyor...

3 aylık olacak olan ve çocuklarımızın dünyasında Hz. Peygamber’i (sas) ve O’nun mübarek ellerinde yetişen güzide nesil olan sahâbenin hayatlarını anlatmayı hedefleyen bu dergimiz, inşallah sahasında büyük bir boşluğu dolduracak ve Kutlu Nebi’nin (sas) geleceğimiz olan çocuklarımıza daha güzel bir şekilde tanıtılmasına katkılar sağlayacaktır.